Najnowsze statystyki dotyczące NFT

Najnowsze statystyki NFT sugerują, że tokeny niewymienne mogą być jednym z najbardziej ekscytujących trendów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku kryptowalut. W 2021 r. sprzedaż NFT osiągnęła ogromne 25 miliardów dolarów , a niezliczone osoby kupowały wszystko, od klipów wideo po małpy z kreskówek.

Podczas gdy świat sztuki znacznie skorzystał na rozwoju NFT, niezliczone najlepsze marki, celebryci i wpływowe osoby również zaczęły się angażować. Znikąd popyt na NFT szturmem zdobył świat.

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej ekosystemowi tokenów niewymiennych i temu, jak zmienia świat inwestycji i walut cyfrowych, jakie znamy.

Oto najważniejsze statystyki NFT, które musisz znać w 2022 roku:

Kluczowe statystyki dotyczące NFT

  • Rynek NFT jest obecnie wart ponad 40 miliardów dolarów , a wyceny wciąż rosną.
  • Od 2021 r. istnieje około 28,6 mln portfeli, w których handluje się transakcjami NFT
  • Chiny to kraj o największym zainteresowaniu możliwościami NFT
  • Najdroższy NFT został sprzedany za 532 mln USD lub 91,8 mln USD
  • Większość transakcji NFT sprzedaje się za mniej niż 200 USD, a ich wybicie i sprzedaż może kosztować znacznie więcej
  • Sprzedaż NFT wzrosła 131 razy w latach 2020-2021
  • Kolekcje to najpopularniejsza forma NFT
  • Tysiące transakcji NFT odbywa się każdego dnia

Statystyki NFT: Ogólne statystyki NFT

1. NFT stały się rynkiem o wartości 40 miliardów dolarów w 2021 r.

(Financial Times)

Według Financial Times, podczas gdy tylko niszowa grupa entuzjastów kryptowalut wiedziała o NFT w 2020 r., krajobraz szybko eksplodował w 2021 r. Do końca 2021 r. na NFT wydano prawie 41 miliardów dolarów, zgodnie z globalnymi danymi.

Analityk badawczy, Mason Nystrom, powiedział, że głównym powodem wzrostu rynku NFT był popyt, który nabywcy musieli kupować dzieła sztuki zgodne z ich „tożsamością cyfrową”.

2. Około 28,6 mln portfeli było przedmiotem obrotu NFT w 2021 r.

(DappRadar)

Raport DappRadar dotyczący śledzenia rynku wykazał wzrost popularności handlu NFT w 2021 roku. Według firmy, chociaż pod koniec roku pojawiły się oznaki spowolnienia wzrostu, wolumen sprzedaży NFT wyniósł około 24,9 miliarda dolarów w 2021 roku. To był ogromny wzrost w porównaniu do około 94,9 mln USD w 2020 r., zgodnie z danymi DappRadar.

Warto zauważyć, że w 2021 r. drastycznie wzrosły portfele transakcji NFT, wzrastając do około 28,6 mln z około 545 000 w 2020 r. Najbardziej poszukiwane elementy były zazwyczaj najbardziej niestabilne.

Weekly NFT buyers - NonFungible.com

3. OpenSea to największy rynek NFT

(Medium)

Eksploracja rynku NFT przeprowadzona przez Carę Williams wskazuje, że OpenSea jest największym rynkiem peer-to-peer dla NFT, z całkowitym wolumenem obrotu wynoszącym około 6,5 miliarda dolarów. Firma pomogła również uruchomić wzrost zasięgu innych konkurentów, takich jak Axie Infinity, która obecnie sprzedaje około 2,1 miliarda dolarów.

Inne znane rynki to strona internetowa CryptoPunks i rynek NBA Top Shot.

4. Milenialsi są 3x bardziej skłonni do kupowania NFT niż pokolenie Z

(Morning Consult)

Według badań przeprowadzonych przez Morning Consult, millenialsi to grupa demograficzna, która jest najbardziej skłonna do angażowania się w NFT. W rzeczywistości millenialsi są trzykrotnie bardziej skłonni do kupowania i sprzedawania tych aktywów niż ich odpowiednicy z pokolenia Z.

Badanie wykazało również wzrost ogólnego zainteresowania NFT, w oparciu o głębokie zamiłowanie do „kolekcjonowania”. Około 1 na 3 dorosłych Amerykanów twierdzi, że jako hobby kolekcjonuje jakiś przedmiot fizyczny. Około 42% millenialsów zbiera również coś fizycznego.

Chart, bar chart

Description automatically generated

5. Chiny są krajem najbardziej zainteresowanym NFT

(Statista)

Na całym świecie zainteresowanie NFT rośnie w niewiarygodnym tempie. Ludzie na całym świecie angażują się, szczególnie w związku z rosnącą liczbą dostępnych obecnie portfeli NFT. Jednak według badań dotyczących liczby wyszukiwań terminu „NFT” w Google, Statista stwierdził, że Chiny są krajem najbardziej zainteresowanym NFT.

Za Chinami plasują się Singapur, Wenezuela i Hongkong pod względem liczby wyszukiwań. Być może nie jest zaskoczeniem, że Chiny są tak zainteresowane koncepcją NFT, biorąc pod uwagę zainteresowanie tego kraju kryptowalutami, Blockchain i Bitcoin.

Chart, bar chart

Description automatically generated

Statystyki NFT: dane dotyczące sprzedaży

6. Najdroższy NFT sprzedany za 532 miliony dolarów

(CNET)

Dyskusje na temat najdroższego do tej pory sprzedanego NFT często otaczają kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że dzieło Beeple’s Everyday, które sprzedano za około 69 milionów dolarów , jest jednym z najdroższych dzieł na świecie. Jednak NFT najwyraźniej sprzedał się za 532 miliony dolarów w październiku 2021 r.

Przedmiotowy NFT był CryptoPunkem, który został zakupiony za pieniądze pożyczone za pośrednictwem „pożyczki flash” (rodzaj inteligentnej pożyczki kontraktowej). Złożoność transakcji NFT oznacza, że ​​wiele osób twierdzi, że sprzedaż nie była w rzeczywistości legalna.

7. Pak sprzedał 250 000 NFT za 91,8 miliona dolarów

(Artnews.com)

Podczas gdy niektórzy twierdzą, że dzieło sztuki Beeple jest najdroższym NFT, jaki kiedykolwiek sprzedano, inni twierdzą, że była to kolekcja 250 000 NFT sprzedanych przez Paka (anonimowego artystę) za 91,8 miliarda dolarów. Kolekcja dzieł została sprzedana na Nifty Gateway i została uznana za największą w historii wyprzedaż dzieł sztuki dokonaną przez żyjącego twórcę.

Warto zauważyć, że wybór dzieł sztuki nie trafił do jednego kolekcjonera. Łącznie w zakup produktów marki zaangażowało się około 26 000 kolekcjonerów.

8. Większość sprzedaży NFT jest poniżej 200 USD

(Kimberly Parker)

Po tym, jak kilka rynków NFT publikowało liczby dotyczące średniej ceny sztuki, artystka Kimberly Parker przeprowadziła własne badania nad cenami większości produktów NFT.

Badania wykazały, że większość sprzedaży w rzeczywistości nie przekracza 200 USD. Oznacza to na razie; dla wielu kolekcjonerów wciąż możliwe jest zaangażowanie się w środowisko NFT. Oznacza to również, że artyści rozważający sprzedaż swoich prac na giełdach mogą być zmuszeni do ponownego rozważenia tego, co myślą o cenach.

Automatycznie wygenerowany obrazek zawierający opis wykresu

9. Wybijanie i sprzedaż NFT kosztuje około 100 USD

(Postergrind)

Chociaż średnia cena, za którą sprzedajesz NFT, może wynosić tylko około 200 USD, być może będziesz musiał zapłacić około połowę tej kwoty, aby wybić dzieło sztuki i zostać sprzedanym. Średni koszt zwykle waha się od 70 do 120 USD, ale niektórzy płacą tysiące.

Tworzenie NFT może być kosztownym procesem ze względu na wykorzystanie łańcucha bloków. Firma o nazwie Slate odkryła nawet, że koszt stworzenia NFT może wynosić od 1 do 1000 USD, w zależności od zastosowanych procesów.

10. Sprzedaż NFT wzrosła 131 razy od I kw. 2020 r. do I kw. 2021 r.

(NonFungible.com)

Według NonFungible.com liczba sprzedaży w świecie NFT jest obecnie astronomiczna. Rynek odnotował niesamowity wzrost o 13118% między pierwszym kwartałem 2020 r. a pierwszym kwartałem 2021 r. Wskazuje to na szybki wzrost liczby kupujących i sprzedających.

Obecnie trudno jest z całą pewnością stwierdzić, ile osób kupuje i sprzedaje NFT, po prostu dlatego, że trudno jest śledzić wszystkie portfele online.

Wiemy jednak, że wolumen transakcji NFT wzrósł do około 11 miliardów dolarów w trzecim kwartale 2020 r., zanim wzrósł do 25 miliardów dolarów w czwartym kwartale.

11. Większość kolekcjonerów NFT nie odzyskała kosztów zakupów

(Financial Times)

Według Financial Times, większość nowych kolekcjonerów NFT jeszcze nie zwróciła kosztów swojej inwestycji. Wielu inwestorów wciąż zastanawia się, jak prawidłowo korzystać z zakupów NFT. Zwykle oznacza to, że znalezienie najlepszej okazji do sprzedaży może zająć trochę więcej czasu.

Niepewność związana z NFT jest powodem, dla którego duża liczba kupujących decyduje się na zakup „kolekcjonerskich” produktów, z którymi czują, że mają osobisty związek.

Wykres, wykres słupkowy Opis generowany automatycznie

12. Cryptopunk NFT to jedne z największych sprzedawców

(Wikipedia)

Różne źródła, w tym Wikipedia, wymieniają najdroższe transakcje sprzedaży NFT w ciągu ostatnich kilku lat, podkreślając wszystko, od The Merge po Beeple Everyday. Seria NFT najbardziej znana jako CryptoPunks została stworzona przez laboratoria Larva i jest obecnie odpowiedzialna za 5 z 20 największych sprzedaży NFT wszechczasów.

Drugą najdroższą do tej pory sprzedażą NFT był Cryptopunk NFT, który sprzedano za około 11,8 miliona dolarów. Jako jeden z pierwszych przykładów NFT, krajobraz Cryptopunk jest powszechnie uważany za niezwykle cenny.

(NonFungible.com)

Ponieważ zainteresowanie NFT wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat, zaobserwowaliśmy wzrost liczby różnych rodzajów NFT dostępnych w sprzedaży. Obecnie gra i środowiska metaverse dla NFT szybko zyskują na wartości, ale nie zbliżają się do najpopularniejszej formy NFT – kolekcjonerstwa.

Według NonFungible.com, ludzie są zazwyczaj najbardziej zainteresowani kupowaniem NFT, które mogą gromadzić i przechowywać przez długi czas.

Najbardziej popularne są kolekcjonerskie NFT

14. Cały czas powstają nowe formy NFT

(BBC)

Kolekcjonerski charakter NFT ułatwia tworzenie szerokiej gamy aktywów, które ludzie mogą kupować i posiadać. Widzieliśmy niezliczone NFT w świecie sztuki, ale cały czas pojawiają się nowe NFT z różnych środowisk.

Na przykład Jack Dorsey sprzedał swój pierwszy tweet za 2,9 miliona funtów. Jako twórca Twittera, tweet Dorseya reprezentuje dla kolekcjonerów moment w historii.

15. Tysiące sprzedaży NFT mają miejsce każdego dnia

(NonFungible.com)

Dane zebrane i udostępnione przez NonFungible.com wskazują, że tysiące NFT jest obecnie kupowanych i sprzedawanych każdego dnia. Każdego tygodnia dochodzi do około 15 000 do 50 000 sprzedaży. To ogromny wzrost od 2017 roku, kiedy tygodniowo miało miejsce tylko około 100 sprzedaży.

Zwiększa się nie tylko liczba sprzedaży, ale także wartości NFT. Sprzedaż NFT waha się teraz od 10 do 20 milionów dolarów tygodniowo. Jednak w 2021 roku zdarzały się tygodnie, kiedy tygodniowa sprzedaż zbliżyła się do około 170 milionów dolarów.

16. Od 2021 r. istnieje około 360 000 właścicieli NFT

(Financial Times)

Według Financial Times i Chainalysis, około 360 000 właścicieli NFT posiada między sobą około 2,7 miliona dolarów w NFT. Jednak około 9% całej grupy odpowiada za około 80% wartości rynku.

Wskazuje to, że większość wartości NFT należy do kilku wielorybów posiadających obecnie najdroższe NFT. Jest to podobne do wielu wielorybów siedzących na setkach milionów dolarów w inwestycjach w kryptowaluty.

Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, dokument Opis wygenerowany automatycznie

17. Ponad jedna trzecia fanów e-sportu jest zainteresowana NFT

(Morning Consult)

Badania udostępnione przez Morning Consult w 2021 roku wykazały, że około jedna trzecia fanów e-sportu była zainteresowana zbieraniem NFT. Około 20% z 2200 ankietowanych respondentów stwierdziło, że są bardzo zainteresowani zakupem NFT jako inwestycję lub hobby. Kolejne 35% respondentów deklaruje, że byli nieco zainteresowani.

Ten sam raport wykazał również istotną różnicę między mężczyznami i kobietami zbierającymi NFT. Zgodnie z ustaleniami około 15% respondentów płci męskiej pobierało NFT, podczas gdy tylko 4% respondentek pobierało NFT.

18. Najdroższy mem NFT sprzedany za 4 miliony dolarów

(Mashable)

Doskonały przykład tego, jak dziś prawie wszystko można przekształcić w NFT, najdroższy mem na świecie został sprzedany za 4 miliony dolarów. Kultowy mem „Doż” ma być sprzedawany na rynku w 17 miliardach sztuk kolekcjonerom na całym świecie.

Pierwotnie najcenniejszym memem NFT był Nyan Cat, który został sprzedany za około 500 000 USD. Jednak wielu ekspertów oczekuje, że wartość memu będzie dziś znacznie wyższa.

Statystyki NFT w 2022 r.: Podsumowanie

Zapotrzebowanie na możliwości NFT cały czas rośnie, szczególnie dzięki elastyczności nowej koncepcji. Ludzie mogą przekształcić wszystko, od usług po bilety na koncerty, w NFT, aby klienci mogli kupować, odbierać i odsprzedawać. Wykorzystanie łańcucha bloków tworzy również bezpieczniejsze środowisko do handlu i zarządzania aktywami.

Jednocześnie wzrost NFT prowadzi również do wzrostu liczby sposobów, w jakie ludzie mogą angażować się w tego rodzaju aktywa. Ostatnio firmy zaczęły badać możliwości podzielenia NFT na fragmenty, aby każdy mógł posiadać „dzieło” sztuki, historię Internetu lub gier, zamiast kupować pełny zasób.

Nie ma wątpliwości, że w nadchodzących latach nadal będziemy widzieć nowe i ekscytujące statystyki NFT!


Najlepsze Giełdy Kryptowalut na 2022 r.

Przeszukaliśmy wiodące oferty brokerów oraz opinie użytkowników, aby wyłonić najlepsze giełdy kryptowalut.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dowiedz się więcej o kryptowalutach i świecie DeFi

Dołącz do 13,000+ osób i otrzymuj najnowsze informację dotyczące kryptowalut, web3 oraz defi, prosto na maila, zupełnie za darmo!

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na naszą Politykę Prywatności. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź najlepsze giełdy kryptowalut.

Wybierz giełdę krytowalut odpowiadającą Twoim potrzebom oraz wielkości dysponowanych środków.