Najnowsze statystyki dotyczące kryptowalut

W świecie niepewności gospodarczej doświadczeni inwestorzy finansowi szukają spokoju poza podstawowymi zasadami waluty fiducjarnej. Kryptowaluta, ze swoim elastycznym, zdecentralizowanym modelem, jest atrakcyjną opcją dla wielu osób budujących swoje portfolio.

Obecnie światowy rynek kryptowalut, wyceniany w 2020 roku na 1,49 miliarda dolarów, ma osiągnąć około 4,94 miliarda dolarów do 2023 roku 1 , rosnąc w CAGR o ponad 12,8%.

A więc dokładnie ile osób jest obecnie zainteresowanych kryptowalutą i dlaczego ludzie w pierwszej kolejności rozważają korzystanie z kryptowalut? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiemy na tej stronie.

Ta strona będzie nadal aktualizowana, aby odzwierciedlić ewoluujące dane dotyczące kryptowalut.

Kluczowe statystyki kryptowalut:

  • 86% Amerykanów przynajmniej trochę wie o kryptowalutach według stanu na wrzesień 2021 r.
  • Przeciętny inwestor kryptograficzny zarabia około 111 000 USD rocznie.
  • Indie są obecnie największym rynkiem kryptowalut, a zaraz za nimi plasują się Stany Zjednoczone.
  • Najczęstszym powodem inwestowania w kryptowaluty są długoterminowe zyski .
  • Najbardziej znaną kryptowalutą jest Bitcoin, ale najczęściej sprzedawaną kryptowalutą od 2021 roku był Tether, z obrotem około 76,74 miliardów dolarów w listopadzie 2021 roku.
  • Coinbase jest najpopularniejszą aplikacją do handlu kryptowalutami wśród konsumentów, ale Binance z większym prawdopodobieństwem przyciągnie inwestorów instytucjonalnych.
  • Około 97% ludzi jest teraz przekonanych, że kryptowaluta jest narzędziem inwestycyjnym, a 55% uważa ją za długoterminową strategię budowania bogactwa.

Ile osób jest zainteresowanych kryptowalutą?

Pomimo względnego niemowlęctwa w świecie finansów, kryptowaluta zyskuje wiele uwagi. Według Pew Research 2 łącznie 86% Amerykanów twierdzi, że „przynajmniej trochę” wie o kryptowalutach. Kolejne 24% twierdzi, że słyszało dużo o kryptowalutach od września 2021 roku.

Łącznie 9 na 10 osób zna dziś krypto w Ameryce, a 16% twierdzi, że osobiście zainwestowało, handlowało lub w jakiś sposób korzystało z kryptowalut. Mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat najczęściej twierdzą, że mieli kontakt z kryptowalutami.

Graficzny interfejs użytkownika, oś czasu Opis generowany automatycznie

Ankieta wyraźnie pokazuje, że chociaż wiedza i zainteresowanie kryptowalutami rośnie na masową skalę, młodsi ludzie na ogół częściej korzystają z kryptowalut. Patrząc na rasową mieszankę użytkowników kryptowalut, Pew Research odkrył również, że dorośli Latynosi, Czarni i Azjaci częściej używali kryptowaluty niż dorośli Biali.

Odsetek osób, które dużo słyszały o kryptowalutach, różni się również w zależności od rasy, dochodu gospodarstwa domowego i pochodzenia etnicznego. Około 43% Amerykanów pochodzenia azjatyckiego twierdzi, że dużo słyszało o krypto, w porównaniu z około 29% dorosłych Latynosów.

Jacy ludzie inwestują w kryptowalutę?

Opierając się na wynikach raportu Pew Research, badanie Gemini „State of Cryptocurrency” 3 na rok 2021 dodatkowo podkreśla rosnący zestaw trendów wokół inwestorów kryptowalut. Około dwie trzecie dorosłych w USA twierdzi, że chcą dowiedzieć się więcej o posiadaniu kryptowaluty.

Raport wykazał również, że 53% kobiet jest zainteresowanych kryptowalutami, w porównaniu z 47% mężczyzn. Ponadto średni wiek osób zainteresowanych kryptowalutami (44 lata) jest nieco wyższy niż wiek osób inwestujących w krypto (38 lat).

Według badania osoby określone jako „ciekawe krypto” nie posiadają jeszcze kryptowaluty, ale chcą dowiedzieć się więcej lub wkrótce kupić na rynku. Jednak na podstawie wyników ankiety Gemini zauważa, że ​​około 14% populacji USA ma już konto kryptograficzne. Liczba osób, które planują zakup kryptowalut, jest prawie dwukrotnie większa.

Zrzut ekranu ekranu komputera Opis generowany automatycznie ze średnią pewnością

Badanie Gemini podkreśla również, że ci, którzy inwestują w kryptowaluty, mają zwykle dochód około 111 000 USD rocznie, a około 52% mieszka na obszarach miejskich lub podmiejskich.

Badania Gemini nad rosnącym zapotrzebowaniem na kryptowaluty odzwierciedlają również podobne dane z globalnej firmy badawczej Piplsay 4 , która stwierdziła, że ​​27% Amerykanów planuje teraz inwestować w kryptowaluty, a 50% uważa, że ​​jest to bezpieczne. Kolejne 57% Amerykanów twierdzi, że marki powinny zacząć akceptować kryptowaluty jako płatność.

Jeśli chodzi o globalną adopcję kryptowalut, Triple A 5 odkrył, że niektóre kraje są bardziej skłonne do inwestowania niż inne. Indie są obecnie inwestorem numer jeden w kryptowalutach, z liczbą 100 milionów inwestorów, za nimi plasują się Stany Zjednoczone (27 inwestorów) oraz Nigeria i 13 milionów.

36% tych inwestorów ma dochód powyżej 100 tys. USD (USD).

Według Binance 6 około 22% ludzi wykorzystuje swoje aktywa kryptowaluty do obstawiania i pożyczania, a 63% twierdzi, że używa tylko jednorazowych środków do kupowania swoich kryptowalut. Około 17 z 20 reprezentowanych rynków twierdzi również, że kupiło kryptowaluty z powodu braku zaufania do obecnego systemu finansowego.

Dlaczego ludzie inwestują w kryptowaluty?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może zdecydować się na inwestycję w kryptowalutę. Niepewność na obecnym rynku finansowym jest powszechnym impulsem. Według ankiety zleconej przez platformę aktywów cyfrowych Bakkt 7 , prawie 50% klientów z USA zainwestowało w kryptowaluty w 2021 roku.

Podczas gdy 48% konsumentów zainwestowało w kryptowaluty, około 32% stwierdziło, że są zainteresowani zakupem kryptowaluty w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Opis wykresu generowany automatycznie

Dla osób biorących udział w tej ankiecie głównym powodem zakupu kryptowaluty była inwestycja długoterminowa (58%), podczas gdy 42% stwierdziło, że planuje sprzedać swoje monety, kiedy mogą zarobić. Kolejne 24% ujawniło, że chce używać krypto do zakupów online, a 12% chciało używać go do zakupów osobistych.

Najbardziej atrakcyjnym aspektem kryptowaluty dla tych respondentów był długoterminowy zwrot z inwestycji (28%), ale brak opłat, łatwy dostęp i brak scentralizowanej kontroli również były czynnikami.

Firmy widzą również szybki wzrost możliwości kryptowalut. Około 40% klientów płacących za pomocą krypto w sklepie internetowym to nowi konsumenci, a liczba transakcji płaconych za pomocą kryptowaluty rośnie o 12,5% rocznie. Sprzedawcy, którzy akceptują płatności kryptograficzne, osiągają również średni zwrot z inwestycji na poziomie około 327%. 5

Na pytanie, co najbardziej martwi ich kryptowaluta, 31% osób wskazało strach przed włamaniem lub oszustwem, 27% odpowiedziało „brak wiedzy” na temat systemu, a 22% wskazało na brak regulacji i przepisów. Kolejne 20% stwierdziło również, że obawia się zmienności. 4

Jakie są największe kryptowaluty?

Dla większości konsumentów Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą. W latach 2020-2021 cena Bitcoina wzrosła o ponad 540 000%, osiągając roczną stopę wzrostu na poziomie 274% w 2020 roku. Przewiduje się dalszy wzrost rynku z CAGR wynoszącym 56,4% do 2025 roku.

Wykres, wykres liniowy Opis generowany automatycznie

Badanie Gemini 3 wykazało, że wśród dorosłych ze znajomością kryptowalut w USA 95% było najlepiej zaznajomionych z Bitcoinem. Badania wykazały również, że 84% ludzi posiada obecnie Bitcoin, a 87% posiadało tę monetę w przeszłości.

Badania Statista dotyczące wolumenu obrotu różnymi monetami wykazały, że Tether jest w rzeczywistości kryptowalutą o największym obrocie w 2021 roku. Około 76,74 miliarda dolarów w monetach Tether zostało sprzedanych do listopada 2021 roku, w porównaniu do zaledwie 30,72 dolarów Bitcoin. 8

Statista zauważa, że ​​jest to interesujący wynik, ponieważ popularność Bitcoina gwałtownie rośnie w ostatnich latach. Na przykład w lutym 2021 r. 9 Bitcoin osiągnął rekordowy miesiąc, ze skokiem ceny o ponad 50%. W lutym Bitcoin osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 1 biliona USD i pokonał poziom 58 000 USD.

Co ciekawe, rośnie też liczba opcji kryptowalut. Chociaż wiele osób słyszało tylko o kilku cyfrowych monetach, w 2021 r. istniało ponad 6000 opcji. 10

Jak ludzie handlują kryptowalutą?

Wraz ze wzrostem zainteresowania kryptowalutami zmienia się również liczba aplikacji i narzędzi dostępnych w celu uzyskania dostępu do funduszy. Według Business of Apps 11 Finanse były największą giełdą na rynku w 2020 roku, ale zmieniło się to w 2021 roku, kiedy to Coinbase przejął.

Wykres, wykres słupkowy Opis generowany automatycznie

Stwierdzono również, że Coinbase wyprzedził całkowitą liczbę użytkowników i jest najpopularniejszą platformą w USA. Jednak Binance miał najwięcej inwestorów instytucjonalnych, a te osoby miały więcej aktywów niż przeciętny użytkownik Coinbase.

Chociaż Coinbase zyskał znaczną popularność, Binance jest daleko do przodu pod względem szczytowych 24-godzinnych wolumenów handlowych, a także rocznego wolumenu kryptowalut.

Jeśli chodzi o szacowanie, ile portfeli kryptowalut jest aktualnie aktywnych, trudno jest dokonać dokładnych szacunków. Według Buy Bitcoin Worldwide, aktywnych portfeli może być maksymalnie 64 miliony, ponieważ jest tylko 64 miliony UTXO. 12 Jednak jeden portfel może pomieścić kilka UTXO.

Obecnie Coinbase twierdzi, że ma około 73 miliony zarejestrowanych użytkowników w 100 krajach i aktywa na platformie o wartości 255 miliardów dolarów, a kwartalny wolumen obrotu wynosi około 327 miliardów dolarów.

Statystyki kryptowalut 2022

Według Binance 6 w ostatnich latach nastąpiła fundamentalna zmiana w postawie konsumentów wobec kryptowalut. Około 97% ludzi twierdzi, że jest dziś pewnie w kryptowalutach, a 52% twierdzi, że nie postrzega już inwestowania w kryptowaluty jako hobby. 55% faktycznie postrzega kryptowaluty jako długoterminową strategię inwestycyjną, odpowiadając na brak zaufania do obecnego systemu finansowego.

W coraz bardziej złożonym środowisku finansowym kryptowaluty stanowią alternatywę dla systemu walut fiducjarnych, z którym dzisiejsi konsumenci po prostu nie czują się komfortowo. Ponieważ coraz więcej firm oferuje teraz akceptację kryptowalut jako płatności, prawdopodobnie zobaczymy, że liczba osób inwestujących w te aktywa będzie nadal rosła.

Najlepsze Giełdy Kryptowalut na 2022 r.

Przeszukaliśmy wiodące oferty brokerów oraz opinie użytkowników, aby wyłonić najlepsze giełdy kryptowalut.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dowiedz się więcej o kryptowalutach i świecie DeFi

Dołącz do 13,000+ osób i otrzymuj najnowsze informację dotyczące kryptowalut, web3 oraz defi, prosto na maila, zupełnie za darmo!

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na naszą Politykę Prywatności. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź najlepsze giełdy kryptowalut.

Wybierz giełdę krytowalut odpowiadającą Twoim potrzebom oraz wielkości dysponowanych środków.