Ranking giełd kryptowalut (2022 r.)


Koncepcja kryptowaluty, która ma jakąkolwiek wartość lub znaczenie na głównym rynku lub wśród globalnych organizacji, byłaby wyśmiewana.

Jednak w ostatnich miesiącach, w szczególności z powodu epidemii Covid-19, rynki światowe zaczęły dostrzegać możliwości waluty cyfrowej, która wcześniej była uważana za zbyt niestabilną i marginalną, aby mogła zostać przyjęta przez jakikolwiek znaczący podmiot korporacyjny lub przedsiębiorstwo.

Kilka organizacji, w tym Microsoft, Shopify i Wikipedia, zaczęło akceptować kryptowaluty jako alternatywny sposób płatności, w szczególności Bitcoin, najbardziej znaną kryptowalutę.

Biorąc pod uwagę, jak świat coraz bardziej akceptuje kryptowaluty, musi to zachęcić Cię do coraz większych inwestycji na tym rynku. A wraz z wykładniczym wzrostem rynku kryptowalut w Polsce i na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat, wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych, zaawansowanych traderów kryptowalut, okazał się złożonym procesem.

Tak więc, aby zaoszczędzić czas i wysiłek, przygotowaliśmy listę najlepszych giełd kryptograficznych z pomocą ludzi z renomowanych firm kryptograficznych typu venture capital, takich jak CryptoMinati Capital . Każda platforma jest bezpieczna do handlu kryptowalutami i ma łatwy w użyciu interfejs.

Top 5 najlepszych giełd kryptowalut

 1. eToro : najlepsze giełdy kryptowalut, ogólnie
 2. Coinmama : najlepsza giełda bitcoinów dla początkujących
 3. BlockFi : najlepsza zdecentralizowana giełda kryptowalut
 4. Coinbase : Najlepsza kryptowaluta dostępna do handlu
 5. Binance : najlepszy dla Altcoins

#1. eToro : najlepsze giełdy kryptowalut, ogólnie 

Text

Description automatically generated with low confidence

eToro to jedyna w swoim rodzaju, uniwersalna platforma do kopiowania, która jest popularna wśród traderów bitcoin i FX. Jeśli jesteś kupującym, który uwielbia grzebać w ciastkach, eToro to świetne miejsce na rozpoczęcie. Ta elastyczna platforma zapewnia mnóstwo możliwości handlu i zarabiania pieniędzy.

eToro to popularna platforma handlu społecznościowego, która po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje w 2007 roku. Akcje, kryptowaluty, waluty, towary i fundusze giełdowe należą do produktów finansowych obsługiwanych przez licencjonowaną platformę.

eToro nie jest po prostu doskonałym brokerem dla nowych inwestorów ze względu na prosty proces rejestracji. Kreatywny projekt eToro umożliwia eksperymentowanie z wieloma zaawansowanymi funkcjami, takimi jak tworzenie listy obserwowanych ulubionych transakcji, sprawdzanie portfela lub dostęp do strony kanału informacyjnego z najnowszymi wiadomościami rynkowymi.

Korzystając z opcji filtrowania na stronie głównej, możesz wybrać aktywa handlowe, którymi chcesz handlować, takie jak akcje, kryptowaluty lub waluty. Ustaw alerty cenowe, uruchom ProCharts i aktywuj handel jednym kliknięciem za pomocą przycisku ustawień.

Cechy

Mobilna aplikacja

Aplikacja mobilna dla eToro ma te same funkcje handlowe, co platforma komputerowa. Korzystanie z aplikacji mobilnej eToro w celu złożenia zlecenia kupna lub sprzedaży jest tak proste, jak korzystanie z platformy komputerowej. Po prostu wybierz walutę z wyboru, kliknij zieloną ikonę kupna i złóż zamówienie.

Aplikacja eToro umożliwia również tworzenie list obserwowanych monet. Możesz uzyskać aktualne statystyki i narzędzia do tworzenia wykresów, zbadać kryptowalutę, którą już handlujesz w wersji na komputery stacjonarne, i za pomocą kilku kliknięć utworzyć nowe listy obserwowanych.

Bezpieczeństwo i prywatność

eToro bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo korzystania z gotówki i prywatność swoich konsumentów. Broker stosuje dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby chronić bezpieczeństwo pieniędzy użytkowników, a także zachowuje poufność wszystkich danych osobowych klientów. Po pierwsze, środki użytkowników są utrzymywane na oddzielnych rachunkach w bankach poziomu 1.

Broker spełnia kilka standardów regulacyjnych oprócz korzystania z regulowanych banków w celu zachowania funduszy użytkowników. Na przykład wymagana jest zgodność z KYC i AML. Tymczasem szyfrowanie SSL, uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i technologie MetaTrader 4 pomagają w bezpieczeństwie transakcji i korzystaniu z gotówki.

Plusy

 • To wystarczająco prosta platforma do opanowania
 • CopyTrader to funkcja, która pozwala początkującym traderom naśladować metody profesjonalnych traderów
 • Szkolenie z konta wirtualnego to przydatna funkcja oferowana przez platformę
 • Platforma jest zarówno społeczna, jak i regulowana
 • Platforma umożliwia kopiowanie i śledzenie innych traderów

Minusy

 • Firma nie zezwala na wypłaty na wszystkie dostępne monety

Doświadczenie klienta

eToro to jedyna w swoim rodzaju platforma handlu społecznościowego, która oferuje szeroką gamę opcji inwestowania. Chociaż jest droższy niż inne platformy handlu kryptowalutami, znaczące korzyści płynące z eToro znacznie przewyższają wydatki.

Ogólnie rzecz biorąc, eToro to świetny sposób na poznanie inwestowania online, dywersyfikację portfela, nawiązywanie kontaktów z innymi inwestorami i tworzenie kariery jako odpowiedzialny inwestor.

⇒ Odwiedź oficjalną stronę eToro

#2. BlockFi : najlepszy dla początkujących

Text

Description automatically generated

BlockFi to jedna z najbardziej przyjaznych dla użytkownika platform do kupowania, sprzedawania i zarabiania kryptowalut. Podobnie jak Robinhood, giełda pozwala klientom zarobić do 7,5 procent APY na ich kryptowalutach i zapewnia środowisko handlowe bez prowizji.

BlockFi pozwala klientom na natychmiastowe zarabianie na posiadanych przez nich kryptowalutach, czego nigdy wcześniej nie robiono. BlockFi, które działa jako zdecentralizowane konto bankowe nowego wieku, zapewnia sektorowi kryptowalut ten sam poziom bezpieczeństwa i oprocentowanych zysków, z których korzystają tradycyjni inwestorzy finansowi.

BlockFi to globalna firma, która jest regulowana wyłącznie na zasadzie stan po stanie w Stanach Zjednoczonych. We wszystkich 50 stanach możesz handlować kryptowalutami i zaciągać pożyczki zabezpieczone kryptowalutami. Konto odsetkowe BlockFi jest dostępne w 49 stanach. BlockFi wydaje się mieć obiecującą przyszłość. Platforma planuje wkrótce wypuścić pierwszą na świecie kartę kredytową z bitcoinami.

Przy każdym zakupie otrzymasz 1,5% zwrotu w bitcoinach za pomocą tej karty. Zgodnie z artykułem prasowym z 29 stycznia, BlockFi niedawno zarejestrowało BlockFi Bitcoin Trust w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, co oznacza, że ​​firma pracuje nad innowacyjnymi nowymi produktami inwestycyjnymi.

Cechy

Zarabiaj odsetki

Możesz zarabiać na swoich cyfrowych aktywach za pomocą konta wymiany kryptowalut BlockFi. Handlowcy zaczynają zbierać odsetki, gdy tylko ich transakcje zostaną zakończone. Kiedy konsumenci zdeponują 1 BTC w styczniu i zamienią go na ETH 15 dnia, otrzymają 14 dni odsetek BTC i 16 dni odsetek ETH, gdy nadejdą ich kolejne płatności odsetek.

Pożyczki zabezpieczone kryptowalutami

BlockFi zapewnia również pożyczki zabezpieczone kryptowalutą. Twój bitcoin jest używany jako zabezpieczenie tych pożyczek. Mówiąc najprościej, umieszczasz Bitcoin jako zabezpieczenie i otrzymujesz w zamian USD. Wszystkie pożyczki BlockFi są udzielane na 12 miesięcy. Posiadacze mogą teraz uzyskać dostęp do swoich aktywów kryptograficznych bez konieczności likwidacji swoich zasobów.

Plusy

 • Brak opłat miesięcznych w porównaniu do innych platform
 • Aplikacja BlockFi pozwala zarabiać, handlować i pożyczać pieniądze
 • Gemini, firma z siedzibą w USA, dba o Twój portfel
 • Nie ma minimalnej kwoty wypłaty

Minusy

 • Aby skorzystać, będziesz potrzebować przynajmniej podstawowej wiedzy na temat kryptowalut

Doświadczenie klienta

BlockFi to platforma do zarządzania aktywami kryptograficznymi z funkcjami podobnymi do bankowych. Bez przeprowadzenia znaczących badań trudno jest dokładnie zrozumieć programy kryptowalutowe.

Internetowe recenzje dotyczące BlockFi, które czytaliśmy, były zdecydowanie pozytywne. Inicjatywa oferuje kluczową nową usługę dla konsumentów kryptowalut. Posiada kompleksowe Centrum pomocy, a także Pomoc na czacie i telefonie w celu uzyskania porad inwestycyjnych

⇒ Odwiedź oficjalną stronę BlockFi

#3. Coinmama : najlepsza zdecentralizowana giełda kryptowalut

Text

Description automatically generated with medium confidence

Coinmama to izraelski broker i giełda kryptowalut. Usługa, która zadebiutowała w 2013 roku, twierdzi, że oferuje proste, bezpieczne i przyjemne miejsce do zakupu kryptowaluty z dowolnego miejsca na świecie. W rzeczywistości przynosi korzyści wszystkim krajom z wyjątkiem tych objętych sankcjami, takich jak Korea Północna.

Jeśli szukasz giełdy kryptowalut, w której możesz kupić kryptowalutę za pomocą karty kredytowej, Coinmama jest świetną opcją. Oferują również natychmiastową dostawę do swoich klientów, a najlepsze jest to, że możesz kupić pożądane monety i tokeny po różnych kursach wymiany.

Doceniamy, że zapewnia szybkie uwierzytelnianie swoim klientom, więc nie musisz długo czekać, aby zacząć. Coinmama może pomóc w pozyskiwaniu Bitcoin, Ethereum i innych kryptowalut, a także zapewnia całodobowe wsparcie swoim klientom.

Najważniejszą zaletą prowadzenia biznesu w ten sposób jest to, że możesz oczekiwać szybszych i bezpieczniejszych transakcji. Plusem jest to, że możesz kupić do dziesięciu różnych monet kryptograficznych z tej platformy i nadal uzyskać dobrą ofertę. Należy jednak zdawać sobie sprawę z kosztów 2,9-3,9 procent.

Cechy

Codzienne metody płatności

Większość giełd nie przyjmuje waluty fiducjarnej, która jest jedną z najbardziej frustrujących części kupowania bitcoinów. Zamiast tego zazwyczaj proszą o wpłatę środków za pomocą innej kryptowaluty, czego nie osiągniesz, jeśli nie masz żadnej. W rezultacie ta recenzja Coinmamy ma dobry element.

Coinmama umożliwia kupowanie kryptowalut bezpośrednio ze strony za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Jest to podobne do robienia cotygodniowych zakupów online, ale zamiast jedzenia kupujesz zasoby cyfrowe.

Pomocny zespół wsparcia

Masz kilka opcji, jeśli masz problemy z kontem i potrzebujesz pomocy personelu Coinmama. Najłatwiej jednak skontaktować się z nimi za pośrednictwem czatu na żywo, który jest dostępny tylko w godzinach pracy.

Jeśli chcesz się z nimi skontaktować poza godzinami pracy, możesz wysłać im e-mail, otworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej lub wysłać wiadomość na Facebooku. Jednak po bliższym przyjrzeniu się ich stronie internetowej odkryliśmy, że większość typowych problemów została rozwiązana na ich stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Plusy

 • Ceny w dolarach amerykańskich i euro są aktualizowane w danych rynkowych w czasie rzeczywistym
 • Bitcoiny można kupić w ułamkach
 • Bardzo prosty w użyciu
 • Coinmama będzie sprzedawać Ci bitcoiny bezpośrednio, bez angażowania pośrednika
 • Na stronie dostępne są liczne języki

Minusy

 • Brak dostępnej aplikacji mobilnej
 • Nie możesz połączyć się z kontem bankowym, aby przyspieszyć nowe zakupy

Doświadczenie klienta

Coinmama to niezawodna firma z doskonałą obsługą klienta. Naszym zdaniem jedyną wadą są wysokie opłaty. W przypadku korzystania z karty kredytowej jest to niestety nieuniknione, ale biorąc pod uwagę szybką obsługę, czasami opłaca się to wydać. Coinmama to świetne miejsce do rozpoczęcia, niezależnie od tego, czy chcesz po raz pierwszy kupić Bitcoin, Ethereum, czy jakąkolwiek kryptowalutę.

⇒ Odwiedź oficjalną stronę Coinmama

#4. Coinbase : Najlepsza kryptowaluta dostępna do handlu

A picture containing text

Description automatically generated

Coinbase to najlepsza giełda kryptowalut na świecie, z niezrównanym wolumenem obrotu i długą historią wiodącego w branży bezpieczeństwa. Platforma z siedzibą w San Francisco działa na rynku od 2012 roku, co czyni ją jednym z pierwszych nabywców i dostawców produktów związanych z kryptowalutami. Wielu nowicjuszy korzysta z Coinbase, aby zamienić swoje dolary fiducjarne na walutę cyfrową.

Możesz handlować znanymi kryptowalutami, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Chainlink na Coinbase. Interfejs użytkownika jest fantastyczny i łatwy w użyciu, z szybkimi wpłatami i kilkoma opcjami płatności. Opłata transakcyjna jest nieco wyższa niż na innych giełdach, z premią w wysokości 0,5%, po której następuje opłata zależna od kwoty transakcji.

Dostępna jest również Coinbase Pro, oddzielna aplikacja do handlu kryptograficznego przeznaczona dla profesjonalnych i doświadczonych inwestorów kryptowalutowych. Ze względu na lokalne przepisy i ograniczenia dotyczące aplikacji do handlu kryptowalutami cyfrowymi jest on dostępny tylko w 42 krajach, co jest bardziej ograniczone niż zwykły Coinbase.

Cechy

Portfel Coinbase

Portfel Coinbase to osobny program. Możliwe jest wysyłanie i odbieranie zasobów cyfrowych, w tym zdecentralizowanych aplikacji, tokenów ERC-721 NFT i tokenów zamiennych ERC-21. Portfel zawiera tysiące dodatkowych tokenów i monet, które nie są rozpoznawane przez aplikację Coinbase lub usługi konsumenckie lub handlowe.

Unikalną cechą portfela, której brakuje w innych portfelach kryptograficznych, jest możliwość używania nazw użytkowników portfela. Zamiast używać liter alfanumerycznych używanych przez większość sieci blockchain, są to przyjazne dla człowieka adresy portfela, na które każdy może wysyłać środki lub dokonywać płatności.

Handel Coinbase

Coinbase Commerce może być odpowiedzią, jeśli szukasz alternatywy PayPal do akceptowania płatności online. Jest to bezpłatne rozwiązanie Checkout, które pozwala firmom pobierać Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin oraz DAI i USD Coin, a także inne stablecoiny.

Ten produkt pozwala sprzedawcom działać jako ich banki, unikając problemów, takich jak obciążenia zwrotne i kosztowne usługi, które towarzyszą tradycyjnej bankowości. Rozwiązuje również problem zmienności kryptowalut, ponieważ sprzedawcy mogą akceptować płatności w stablecoinach.

Plusy

 • Proste przyciski kupna/sprzedaży z wyraźnie wyświetlanymi cenami sprawiają, że jest to konstrukcja przyjazna dla użytkownika
 • Wybór monet jest zróżnicowany i regularnie aktualizowany
 • Na świecie jest 30 milionów użytkowników
 • Akceptowane są płatności przelewem, kartą kredytową i kartą debetową

Minusy

 • Tylko kilka krajów akceptuje karty debetowe
 • Opłaty są w centrum zakresu branży

Doświadczenie klienta

Coinbase jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptograficznych i nie bez powodu. Ma sprawdzoną bezpieczną platformę oraz różnorodne usługi i produkty, które przemawiają do rynku. Stale poszerza również swój zasięg o nowych użytkowników.

Coinbase oferuje również pomoc e-mailową i bazę wiedzy. Ponadto Coinbase tworzy personel wsparcia telefonicznego, który poprowadzi klientów przez kroki wymagane do zablokowania i odzyskania dostępu do ich kont w celu ich ochrony.

⇒ Odwiedź oficjalną stronę Coinbase

# 5. Binance : najlepszy dla Altcoins

A picture containing text

Description automatically generated

Giełda Binance utrzymała swoją pozycję jako jedna z wiodących giełd kryptowalut na świecie, zapewniając użytkownikom najwięcej par kryptowalutowych ze wszystkich renomowanych giełd, co skutkuje największym wolumenem obrotu na dowolnej giełdzie kryptograficznej. Giełda została założona w 2017 roku i miała wówczas siedzibę w Chinach.

Jednak ze względu na surowe chińskie ograniczenia dotyczące kryptowalut, giełda została następnie przeniesiona do Japonii, kraju, który obejmuje waluty cyfrowe. Od momentu powstania w 2017 roku Binance odniosło ogromny sukces. Są teraz największą giełdą handlu alt-coin, z dziennymi transakcjami średnio ponad 1 miliard dolarów.

Platforma została zaprojektowana specjalnie dla tych, którzy od jakiegoś czasu zajmują się przestrzenią bitcoin. Nie oznacza to, że nie został on przyjęty przez nowszych graczy zainteresowanych poznaniem walut online. Po prostu oferuje wszystkie najważniejsze funkcje, których szuka zaawansowany trader.

Zarówno społeczność cyfrowa, jak i obecni użytkownicy chwalą go, opisując go jako wysoce niezawodny biznes handlu bitcoinami. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wielopoziomowa struktura systemu i całodobowa pomoc dla klientów to cechy tej platformy.

Cechy

Opłaty

Opłaty transakcyjne Binance są najniższe ze wszystkich głównych giełd. Opłaty wynoszą 0,1 procent zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Opłata ta może zostać zmniejszona, jeśli na Twoim koncie znajduje się więcej niż 50 Bitcoinów w ciągu 30 dni lub jeśli masz więcej niż 50 Binance Coins na swoim koncie.

Poza kosztami sieci, deponowanie aktywów na koncie Binance jest zawsze bezpłatne. Koszty wypłaty z Binance różnią się w zależności od aktywów, które chcesz wypłacić. Należy również wziąć pod uwagę minimalne kwoty wypłaty.

Wyrzutnia ICO

Binance jest znane z umieszczania na liście nowych kryptowalut, gdy tylko ich początkowa oferta monet (ICO) zostanie zakończona. To pokazuje, że Binance jest preferowaną giełdą kryptowalut dla wielu firm. Binance nie wymienia tylko żadnej kryptowaluty; musi najpierw stać się wiarygodną monetą, zanim zostanie włączona do platformy.

Plusy

 • Rejestracja na Binance jest bardzo prosta
 • Akceptowane są karty kredytowe i debetowe
 • Całkowicie darmowe depozyty
 • Niezwykle szybkie transakcje

Minusy

 • Początkujący miłośnicy kryptowalut mogą mieć trudności z handlem na Binance
 • Opłaty za wypłatę są wysokie

Doświadczenie klienta

Binance oferuje różnorodne usługi obejmujące wszystkie zbywalne aktywa, w tym kryptowaluty, takie jak BTC i BNB, a także ich kontrakty terminowe. Konsumenci Binance mają dostęp do bogactwa informacji o rynku kryptowalut.

Niskie opłaty Binance pomagają niedoświadczonym traderom zachować rentowność przez pierwsze kilka miesięcy na platformie. Giełda może obsługiwać ogromne wolumeny handlowe. Może przeprowadzać masowe transakcje, a nawet zapewniać obniżone ceny za swoje usługi.

Użytkownicy uzyskują dostęp do obszernej biblioteki artykułów naukowych, które mogą im pomóc w rozwiązaniu każdego problemu inwestycyjnego i z łatwością poruszają się po platformach transakcyjnych. Artykuły te dostarczają również wiedzy z pierwszej ręki na temat tego, jak odnieść sukces w handlu kryptowalutami. Można bezpośrednio komunikować się z zespołem obsługi klienta Binance i otrzymywać spersonalizowane rozwiązania swoich problemów.

⇒ Odwiedź oficjalną stronę Binance

Rozważ te czynniki przy wyborze najlepszych giełd kryptowalut

Porównując najlepsze giełdy kryptograficzne, warto ocenić następujące zmienne:

Przyjazność dla użytkownika i narzędzia handlowe

Dla osób, które nie są zaznajomione z kupowaniem i sprzedawaniem tokenów i walut, rozpoczęcie pracy może być kłopotliwe i skomplikowane. Ale jeśli jesteś doświadczonym entuzjastą kryptowalut, będziesz potrzebować platformy z potencjałem, aby jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję.

Wspieraj lokalne dziennikarstwo, subskrybując gazetę społecznościową Blank Slate Media za jedyne 35 USD rocznie.

Wybierając platformę, pomyśl o swoich wcześniejszych doświadczeniach, aby ułatwić wybór takiej, która odpowiada Twoim wymaganiom. Jeśli jesteś początkującym, potrzebujesz platformy, która jest łatwa w użyciu i zrozumiała.

Metody Płatności

Rozważ różne możliwości wpłacania środków na swoje konto kryptowalutowe. Czy można korzystać z kart kredytowych i debetowych, a także przelewów bankowych i PayPal? Ogólnie rzecz biorąc, im więcej opcji płatności zapewnia giełda kryptowalut, tym wygodniej będzie dla Ciebie. Zanim zdecydujesz się na wymianę, upewnij się, że akceptuje ona metody płatności, z których chcesz skorzystać, i że znasz wszelkie opłaty.

Wybór kryptowalut

Rozważ waluty, którymi chcesz handlować i sprawdź, które platformy oferują je w jednej lub kilku parach handlowych.

kryptowaluty

Ponieważ w obiegu są setki cyfrowych i kryptowalutowych monet, nie będziesz w stanie znaleźć ich wszystkich na jednej platformie. Większość dużych kryptowalut, takich jak BTC, XRP i ETH, jest zwykle łatwa do odkrycia na większości platform, ale jeśli chcesz handlować rzadszymi altcoinami, musisz znaleźć dedykowaną giełdę.

Waluty Fiata

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty za pieniądze fiducjarne, upewnij się, że rozumiesz, jakie waluty są akceptowane przez witrynę.

Opłaty

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, ile będzie Cię kosztować kupowanie i sprzedawanie kryptowalut na każdym etapie transakcji, od wpłaty przez handel do wypłaty. Pamiętaj o opcjach płatności i walutach, którymi chcesz handlować kryptowalutami. Wiele najlepszych giełd kryptograficznych zapewnia zniżki, które warto zbadać i rozważyć.

Limity

Sprawdź, czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dotyczące ilości pieniędzy, które możesz wpłacić na swoje konto handlowe lub kwoty kryptowaluty, którą możesz kupić lub sprzedać w danym okresie lub transakcji. Warto sprawdzić, czy istnieją jakieś limity kwoty, którą możesz wypłacić ze swojego konta po dokonaniu transakcji.

Łatwość dostępu

Zastanów się, jak chcesz dostać się na swoje konto handlowe. Większość giełd pozwoli na handel przez przeglądarkę internetową, ale dla osób, które chcą kupować i sprzedawać waluty cyfrowe w podróży, może to nie wystarczyć. Warto poszukać giełdy kryptograficznej, która umożliwia handel mobilny lub nawet aplikacje mobilne, jeśli chcesz mieć możliwość podglądu swojego konta handlowego w dowolnym momencie.

Weryfikacja konta

Jeśli Twoja prywatność jest zmartwieniem podczas handlu kryptowalutami, kilka usług pozwoli Ci handlować anonimowo. Z drugiej strony wiele innych platform poprosi Cię o uwierzytelnienie konta przed umożliwieniem Ci handlu. Celem tego etapu jest potwierdzenie, że wymiana jest zgodna ze wszystkimi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Kryteria weryfikacji będą różne dla każdej giełdy, ale zwykle będziesz proszony o podanie różnych danych osobowych, takich jak dowód tożsamości, imię i nazwisko oraz adres, a także adres e-mail i numer telefonu. W niektórych transakcjach może być wymagane przesłanie zdjęcia, na którym masz podpisane oświadczenie.

Przed udostępnieniem danych osobowych upewnij się, że rejestrujesz się w legalnej i zaufanej wymianie. Niektóre giełdy mogą wymagać wykonania szeregu dodatkowych zadań weryfikacyjnych, zanim uzyskasz dostęp i będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji swojego konta.

Rabaty i programy lojalnościowe

Miej oko na wszelkie możliwości uzyskania niższych opłat transakcyjnych z marżą. Możesz kwalifikować się do zniżek, jeśli handlujesz w rodzimej walucie giełdy, lub mogą one mieć wielopoziomową strukturę cenową, która pozwala handlowcom o dużym obrocie korzystać z niskich opłat.

Handlowcy mogą skorzystać z dodatkowych korzyści, takich jak udziały w platformie lub dostęp do ekskluzywnych wydarzeń, zapisując się do programu lojalnościowego oferowanego przez kilka giełd kryptowalut.

Różne rodzaje giełd kryptowalut

Poniżej wymieniono najbardziej rozpowszechnione rodzaje giełd kryptowalut.

 • Giełdy detaliczne

Giełdy detaliczne to najpopularniejsze giełdy, obsługujące każdego, od doświadczonych handlowców po kupujących Bitcoin po raz pierwszy. Oznacza to, że użyteczność i szybkość to dwa najważniejsze sposoby wyróżniania się firm. Giełdy detaliczne zazwyczaj zawierają przyjazne dla użytkownika interfejsy w celu uproszczenia transakcji.

Zwykle są też powiernikami, co oznacza, że ​​przechowują dla nich klucze prywatne użytkowników, więc nie muszą ich wykopywać i wprowadzać za każdym razem, gdy wykonują transakcję. Chociaż sprawia to, że giełda jest bardziej przyjazna dla użytkownika, naraża również konsumentów na ryzyko utraty środków w przypadku zhakowania, zwłaszcza jeśli giełda nie jest ubezpieczona.

 • Wymiana peer-to-peer

Giełdy P2P promują transakcje między ludźmi, podczas gdy giełdy detaliczne zarządzają wszystkimi transakcjami centralnie w księdze zamówień. Użytkownicy wskazują, ile kryptowalut chcą publicznie kupić lub sprzedać, a inni użytkownicy mogą się z nimi bezpośrednio skontaktować i rozpocząć negocjacje.

Po uzgodnieniu parametrów obie strony mogą koordynować przelew osobiście lub online za pomocą przelewów bankowych, przelewów bankowych, kart podarunkowych lub dowolnej innej wybranej przez siebie metody.

Strona sprzedająca kryptowalutę może często wykorzystywać giełdę jako usługę depozytową, wysyłając kryptowalutę do sklepu do momentu otrzymania przez sprzedawcę płatności, w którym to momencie giełda udostępnia bitcoin drugiej stronie. Transakcje P2P mogą być powiernicze lub niepowiernicze.

 • Scentralizowane giełdy kryptowalut

Scentralizowane giełdy kryptowalut, znane również jako CEX, są podobne do tradycyjnych giełd papierów wartościowych. Kupujący i sprzedający łączą się, a giełda pełni rolę pośrednika. W sferze kryptowalut scentralizowany oznacza powierzenie swoich pieniędzy komuś innemu.

Jedną z głównych trudności ze scentralizowanymi giełdami kryptowalut, wśród kilku rodzajów giełd kryptowalut, jest ich podatność na włamania. Początkujący inwestorzy uznają popularne scentralizowane giełdy za znany i wygodny sposób na handel i inwestowanie w kryptowalutę.

Nabywcy korzystający ze scentralizowanych giełd mogą logować się na swoje konta, sprawdzać salda kont i przeprowadzać transakcje za pośrednictwem aplikacji i stron internetowych, w przeciwieństwie do korzystania z portfeli kryptograficznych i transferów peer-to-peer, co może być skomplikowane.

 • Zdecentralizowana wymiana

Zdecentralizowane giełdy to stosunkowo nowy rodzaj niepoufnej wymiany kryptowalut na krypto. Nie obsługują funduszy, w przeciwieństwie do giełd detalicznych lub peer-to-peer. Z drugiej strony zdecentralizowane giełdy wykorzystują sieci i protokoły do ​​programowego przesyłania środków z portfeli użytkowników do bezpośredniego handlu między portfelami.

Ponieważ giełda nigdy tak naprawdę nie zatrzymuje środków, zapewnia to użytkownikom większą prywatność i eliminuje niebezpieczeństwo zabrania ich środków w przypadku cyberataku.

Wadą jest to, że nie ma strony trzeciej działającej jako depozyt lub monitorowanie transakcji ze względu na niewielkie zaangażowanie giełdy. Zdecentralizowane giełdy są tak zdecentralizowane, że jeśli popełnisz błąd, np. wyślesz pieniądze na zły adres, giełda nie będzie w stanie Ci pomóc.

 • Natychmiastowy wymiennik

Wymiana natychmiastowa to kolejny rodzaj wymiany bez powiernictwa. Są jednak łatwiejsze w użyciu niż giełdy zdecentralizowane. Zwykle obsługują szerszy zakres walut niż giełdy detaliczne i błyskawicznie wymieniają środki. Użytkownicy muszą tylko wprowadzić transakcję, którą chcą dokonać, a zamówienie zostanie od razu zrealizowane.

Co sprawia, że ​​jest to możliwe? Natychmiastowe wymienniki otrzymują swoją kryptowalutę z różnych powierniczych, detalicznych giełd i służą jako usługa warstwowa. Wymienniki błyskawiczne zapewniają konsumentom dostęp do wielu różnych par transakcyjnych giełd za pośrednictwem jednego centralnego obiektu.

Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dotyczące wymiany kryptowalut

 • Wybierz silne hasło

Pierwszą linią zabezpieczenia przed cyberatakami podczas korzystania z portfela kryptograficznego jest silne hasło. Ustaw unikalne hasła do różnych serwisów wymiany kryptowalut, takich jak Facebook, e-mail i portfel wymiany kryptowalut.

Hakerzy będą mogli łatwo Cię zidentyfikować, jeśli używasz podobnych haseł do różnych stron internetowych. Twoje informacje mogą wyciekać, a hakerzy mogą uzyskać pełną kontrolę nad Twoim portfelem kryptograficznym, w tym nad wszystkimi innymi zasobami cyfrowymi. Dla każdej usługi utwórz hasło, które jest długie, silne i niepowtarzalne.

 • Zabezpiecz swoje konto za pomocą 2FA

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe, znane również jako 2FA, dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do Twojego portfela. Powinieneś włączyć 2FA na wszystkich swoich kontach giełdowych, aby poprawić swoje bezpieczeństwo.

Po włączeniu 2FA będziesz zmuszony podać zarówno hasło do portfela, jak i jednorazowy kod dostępu (OTP) jako drugą formę potwierdzenia za każdym razem, gdy logujesz się do swojej giełdy. Hakerom i złodziejom będzie trudniej ukraść Twoje pieniądze, jeśli będą musieli przejść dwustopniową weryfikację przed próbą uzyskania dostępu do Twojego konta.

 • Użyj portfela sprzętowego do oszczędzania

Trzymanie niewielkich ilości bitcoinów w telefonie do codziennych zakupów lub handlu na giełdzie jest całkowicie akceptowalne. Jeśli jednak planujesz trzymać duże kwoty Bitcoin przez długi czas, powinieneś skorzystać z portfela sprzętowego.

Zdecydowanie najbezpieczniejszym sposobem na zatrzymanie Bitcoina i innych kryptowalut jest użycie portfela sprzętowego. Nie ma potwierdzonych przypadków kradzieży bitcoinów z portfela sprzętowego zbyt daleko.

 • Nigdy nie udostępniaj swoich kluczy prywatnych

Twój klucz prywatny jest najważniejszym aspektem każdego portfela, niezależnie od tego, którego używasz. Klucze prywatne to tajne kody, które umożliwiają przenoszenie monet, podpisywanie transakcji i zarządzanie wszystkimi środkami w czasie rzeczywistym.

I możesz chronić swój Bitcoin tylko wtedy, gdy masz kontrolę nad swoim kluczem prywatnym. Właśnie dlatego posiadanie portfela sprzętowego, który umożliwia tworzenie i przechowywanie kluczy prywatnych, ma kluczowe znaczenie. Oznacza to, że każdy, kto ma twoje klucze prywatne, może otworzyć twoją skrzynkę i ukraść twoje bitcoiny.

 • Utwórz kopię zapasową swojego portfela

Gdy zdecydujesz się na portfel do wysyłania i odbierania bitcoinów, musisz wykonać kopię zapasową portfela, aby zabezpieczyć swoje środki. Twoja kopia zapasowa umożliwia użytkownikowi dostęp do swoich kluczy i uzyskanie dostępu do bitcoinów w przypadku zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia urządzenia.

Ta procedura tworzenia kopii zapasowej jest łatwa do wykonania. Wszystko, co musisz zrobić, to zapisać frazę odzyskiwania, która jest unikalnym zestawem słów. Należy pamiętać, że nie należy zapisywać materiału siewnego odzyskiwania na komputerze.

Nie używaj telefonu do robienia zdjęć tajnych kluczy. Jeśli wirus zainfekuje Twój komputer, osoba atakująca będzie miała dostęp do wszystkich poufnych informacji na Twoim komputerze, w tym hasła i frazy odzyskiwania.

Często Zadawane Pytania

Q1. Co to jest giełda kryptowalut?

Mówiąc najprościej, giełda kryptowalut to internetowa platforma handlowa, na której użytkownicy mogą wymieniać pieniądze fiducjarne, czyli prawdziwe pieniądze, takie jak funty, euro i dolary, na kryptowalutę, czyli rodzaj wirtualnych pieniędzy, których wartość często się zmienia.

Istnieje wiele kryptowalut, tak jak na całym świecie używa się wielu rodzajów pieniądza papierowego. Każda z nich ma swoją wartość, która zmienia się w górę i w dół, podobnie jak normalne pieniądze, takie jak funty czy dolary.

Q2. Jaka była pierwsza kryptowaluta?

W styczniu 2009 r. Bitcoin stał się pierwszą kryptowalutą, która została uruchomiona. Od tego czasu Bitcoin zyskał powszechną popularność jako opcja płatności wśród firm i sprzedawców detalicznych. Pełny zakres wykorzystywanej technologii blockchain nie został jeszcze określony.

Q3. Czy korzystanie z giełdy kryptowalut jest ryzykowne?

Nic dziwnego, że giełdy kryptowalut nie są w pełni bezpieczne, a na początku było zbyt typowe, aby usłyszeć o kolejnym udanym ataku hakerskim lub naruszeniu bezpieczeństwa. Jednak ze względu na zaawansowane technologicznie systemy bezpieczeństwa i przepisy, sytuacja w sektorze szybko się zmienia, a incydenty te stają się coraz mniej powszechne.

Q4. Jak działa giełda kryptowalut?

Giełdy kryptowalut działają podobnie jak giełdy. Na giełdzie inwestorzy kryptońscy mogą złożyć zlecenie z limitem lub zlecenie sprzedaży, aby zapewnić płynność innym uczestnikom witryny. Zlecenia rynkowe i limity mogą być wykorzystywane do kupowania i sprzedawania papierów wartościowych.

Zlecenia z limitem kupna lub sprzedaży kryptowalut po wybranej przez Ciebie wartości, podczas gdy zlecenia rynkowe kupują lub sprzedają kryptowaluty po cenie rynkowej. Twoje zlecenie nie zostanie zrealizowane, jeśli aktualna wartość nigdy nie osiągnie ceny Twojego zlecenia z limitem.

P5. Jaka jest różnica między giełdą kryptowalut a platformami brokerskimi?

Domy maklerskie kryptowalut działają jako pośrednicy, ustalając cenę aktywów kryptograficznych na podstawie cen rynkowych, podczas gdy giełdy kryptograficzne ustalają cenę kryptowalut bezpośrednio poprzez zlecenia rynkowe składane przez inwestorów.

P6. Czym jest technologia blockchain w handlu kryptowalutami?

Technologia Blockchain ma na celu zwiększenie Twojego zaufania do bezpieczeństwa handlu bitcoinami i działań finansowych. Jest prawie niemożliwe, aby włamać się do systemu blockchain i zmienić wszystko, co jest na nim zapisane.

P7. Jak działa technologia blockchain w wymianie kryptowalut?

Blockchain to rozproszona księga transakcji cyfrowych, które są duplikowane i rozłożone w całej sieci komputerowej. Działa to w następujący sposób:

 1. W każdym bloku łańcucha zawarta jest określona liczba transakcji.
 2. Następuje nowa transakcja blockchain.
 3. Księga każdego uczestnika w łańcuchu bloków jest aktualizowana o zapis tej transakcji.

Zdecentralizowana technologia rozproszonej bazy danych jest zarządzana przez kilku uczestników giełdy kryptowalut. Transakcje inwestorów na blockchain DLT są rejestrowane za pomocą skrótów, które są niezmiennymi podpisami kryptograficznymi.

P8. Czy karta kredytowa lub przelew bankowy są akceptowane przez wszystkie giełdy kryptowalut?

Karty kredytowe i przelewy bankowe nie są akceptowane przez wszystkie giełdy kryptowalut, a niektóre akceptują takie sposoby tylko za pośrednictwem wyspecjalizowanych instytucji finansowych, takich jak SEPA. Niektóre giełdy kryptowalut istnieją tylko po to, aby handlować kryptowalutami, a więc akceptują tylko wpłaty i wypłaty kryptowalut.

Wybór najlepszej giełdy kryptograficznej z naszych rekomendacji dotyczących kryptowalut, która pozwala kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą walut fiducjarnych, takich jak USD, EUR, GBP lub CAD, to sprytny pomysł.

Każda giełda kryptowalut będzie pobierać różne opłaty za różne akceptowane metody wpłat i wypłat, więc przed kontynuowaniem zdecyduj, w jaki sposób chcesz zasilić swoje konto i czy chcesz handlować, czy zatrzymać swoją walutę cyfrową.

P9. Jaka jest najlepsza giełda kryptowalut dla początkujących?

Coinbase to najlepsza giełda kryptowalut dla nowicjuszy, ponieważ interfejs użytkownika jest prosty, a strona wyjaśnia wszystko w prostym języku angielskim dla nowych klientów, którzy nie są zaznajomieni z żargonem. Jest to również zdecydowanie jedna z najpopularniejszych giełd kryptograficznych, z 30 milionami członków rozmieszczonych w 102 krajach.

Q10. Czy kryptowaluta podlega opodatkowaniu?

Bardzo ważne jest przestrzeganie wytycznych dotyczących podatku od kryptowalut, jeśli kupujesz i sprzedajesz monety. Zamiast być traktowana jako gotówka, kryptowaluta jest traktowana jako zasób kapitałowy, podobnie jak akcje. Oznacza to, że jeśli sprzedajesz kryptowaluty z zyskiem, będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych.

Jest to poprawne, nawet jeśli płacisz za coś swoją kryptowalutą. Będziesz musiał zapłacić podatek od różnicy, jeśli jest wart więcej, niż za nią zapłaciłeś.

Wniosek: najlepsza giełda kryptowalut w USA 

Bardzo ważne jest, aby pomyśleć o wszystkich swoich wymaganiach przed wyborem giełdy. A dla początkujących traderów kryptowalut, będziesz musiał zdecydować, czy chcesz kupić wirtualną walutę bezwarunkowo, czy też z depozytem zabezpieczającym i kontraktami terminowymi, które mają większą wypłatę, ale także wyższe ryzyko.

Dokładamy wszelkich starań, aby dać naszym czytelnikom uczciwe oceny najlepszej giełdy kryptograficznej dla inwestorów na wszystkich poziomach. Krajobraz kryptowalut może być dość przerażający. Wybraliśmy główne giełdy, które naszym zdaniem są niezawodne, bezpieczne i proste w użyciu, a także mają historię wysokiej jakości.

Możemy stwierdzić, że BlockFi jest jedną z najlepszych giełd kryptowalut, ponieważ umożliwia pozyskiwanie bitcoinów za pomocą szeregu metod płatności. Firma posiada pokaźną bazę klientów, co wskazuje, że jest dobrze skapitalizowana.

Najlepsze Giełdy Kryptowalut na 2022 r.

Przeszukaliśmy wiodące oferty brokerów oraz opinie użytkowników, aby wyłonić najlepsze giełdy kryptowalut.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dowiedz się więcej o kryptowalutach i świecie DeFi

Dołącz do 13,000+ osób i otrzymuj najnowsze informację dotyczące kryptowalut, web3 oraz defi, prosto na maila, zupełnie za darmo!

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na naszą Politykę Prywatności. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *