Binance Recenzja: Jak zacząć, opinie i prowizje (2022)

Wyjaśnienie plusów

 • Ponad 600 kryptowalut dla klientów z Polski: Binance oferuje ponad 600 krypto tokenów dla klientów z Polski. Daje to traderom i inwestorom kryptowalut wiele opcji. W niektórych krajach liczba dostępnych krypowalut jest bardziej ograniczona, np. w Stanach Zjednoczonych.
 • Niskie opłaty: Platforma oferuje niskie opłaty, co oznacza, że ​​inwestorzy mogą zatrzymać więcej swoich inwestycji i zarobków. 
 • Szeroki wybór opcji handlowych i typów zleceń: Binance oferuje kilka opcji handlowych, w tym handel peer-to-peer, handel spot i handel z depozytem zabezpieczającym. Oferuje również wiele rodzajów zleceń, w tym zlecenie z limitem, zlecenie rynkowe, zlecenie stop-limit, zlecenie stop rynkowe, zlecenie trailing stop, zlecenie post only i zlecenie anuluj drugie. 
 • Binance obsługuje język polski: Niedawno Binance wprowadziło język polski na swoją platforme (zarówno w fomie interfejsu jak również obsługi klienta). Może być to duże udogodnienie dla osób które nie czują się aż tak komfortowo w językach obcych.

Wyjaśnienie minusów

 • Platforma jest złożona i może być myląca:  chociaż szeroki zakres funkcji i opcji handlowych na Binance może być ekscytujący, może również onieśmielać. Nawet doświadczeni traderzy mogą czuć się przytłoczeni wszystkimi dostępnymi opcjami.
 • Brak wbudowanego portfela cyfrowego: Podczas gdy niektóre popularne giełdy mają wbudowane portfele cyfrowe, Binance nie. Rekomenduje Trust Wallet, który cieszy się dobrą reputacją, ale może oferować jedynie ograniczone wsparcie w przypadku problemów z transferami Binance.
 • Binance wpadło w kłopoty regulacyjne w kilku krajach: Binance stanęło w obliczu kilku problemów regulacyjnych i prawnych w wielu krajach, więc inwestorzy kryptowalut mogą chcieć rozważyć inne giełdy.

Wstęp

Binance to największa platforma handlu kryptowalutami na świecie. 1 Ponieważ oferuje szeroki wybór opcji i funkcji handlowych, nie jest szczególnie przyjazny dla użytkownika. Inwestorzy mogą doświadczyć stromej krzywej uczenia się z Binance w zależności od ich doświadczenia i wiedzy. 

Za pośrednictwem pulpitów lub pulpitów mobilnych Binance oferuje szeroki wachlarz funkcji handlowych, w tym imponujący wybór wykresów rynkowych i setki kryptowalut. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do różnych opcji handlowych, w tym kontraktów terminowych i opcji, a także kilku rodzajów zleceń.

Oprócz narzędzi i funkcji Binance oferuje również kompleksową platformę edukacyjną, platformę NFT i nie tylko.

Uwaga

Inwestowanie w kryptowaluty, produkty opare na zdecentralizowanych finansach (DeFi) oraz pierwsze publiczne oferty konkretnego tokena (ICO) jest wysoce ryzykowne i spekulacyjne. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji finansowych skonsultuj się z wykwalifikowanym specjalistą. Ten artykuł nie jest rekomendacją portalu CyfoweFinanse.pl aby inwestować w kryptowaluty jak również nie możemy zagwarantować dokładności lub aktualności podanych informacji.

Informacje o Binance

Założona w 2017 roku przez programistę Changpeng Zhao, Binance jest zdecentralizowaną giełdą kryptograficzną, która pierwotnie miała siedzibę w Chinach. 

Chociaż Binance jest obecnie największą giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu, napotyka również problemy regulacyjne w kilku krajach. W Stanach Zjednoczonych jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez władze amerykańskie w sprawie zarzutów prania pieniędzy i przestępstw podatkowych. Platforma została również zakazana w kilku krajach. 

Binance oferuje setki kryptowalut dla globalnych użytkowników. Należy jednak zauważyć, że globalna platforma Binance różni się od swojego amerykańskiego odpowiednika Binance.us, który oferuje tylko 65+ kryptowalut.

Doświadczeni inwestorzy mogą docenić różnorodność, jaką oferuje Binance, ale użytkownicy mogą uznać tę platformę za mylącą, biorąc pod uwagę jej wiele funkcji. Ponadto niepokojące są również prowadzone przez nią dochodzenia i rosnąca lista kwestii regulacyjnych. 

Kryptowaluty dostępne na Binance

Binance ma ponad 600 kryptowalut dostępnych do handlu na swojej giełdzie. Dla międzynarodowych użytkowników obsługuje również różne waluty fiducjarne, w tym USD, EUR, AUD, GBP, HKD i INR. W zależności od Twojej lokalizacji Binance oferuje szeroką gamę par kryptowalut w zależności od Twojej lokalizacji.

Niektóre z kryptowalut dostępnych na Binance to: Binance Coin (BNB), VeChain (VET), Harmony (ONE), VeThor Token (VTHO), Dogecoin (DOGE) i Matic Network (MATIC). Dodatkowo Binance obsługuje popularne kryptowaluty, w tym:

 • Dash (DASH)
 • Cosmos (ATOM)
 • Compound (COMP)
 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Cardano (ADA)

Użytkowanie platformy tradingowej

Binance oferuje różnorodne narzędzia handlowe, w tym narzędzia do tworzenia wykresów w czasie rzeczywistym ze średnimi kroczącymi i wykładniczymi średnimi kroczącymi. Użytkownicy mogą dokonywać transakcji za pośrednictwem aplikacji Binance, strony internetowej Binance lub aplikacji komputerowej Binance. 

Handlowcy mogą również korzystać z platformy Binance, aby uzyskać dostęp do swoich portfeli i historii transakcji, a także przeglądać księgę zamówień i wykresy cen. Dodatkowo Binance oferuje różne rodzaje zleceń, takie jak zlecenie stop, zlecenie z limitem, zlecenie stop-limit, zlecenie stop-market i zlecenie stop kroczący. Możesz także wybrać różne widoki handlu, od klasycznych po widoki depozytowe i OTC. 

Binance nie ma własnego dedykowanego portfela kryptograficznego, ale poleca Trust Wallet. Ogólnie rzecz biorąc, portfel kryptograficzny jest stosunkowo bezpiecznym miejscem do przechowywania aktywów.

Opłaty

Opłaty Binance należą do najniższych w branży. Binance stosuje strukturę opłat typu maker/taker , a opłaty różnią się w zależności od wolumenu obrotu i salda Binance Coin (BNB). Ogólnie rzecz biorąc, transakcje o większym wolumenie podlegają niższym opłatom. 

Użytkownicy mogą również uzyskać zniżki na opłaty za:

 • Używanie monet Binance (BNB) w transakcjach 
 • Bonusy za polecenie
 • Osiągnięcie statusu bardzo ważnej osoby (VIP) poprzez handel określoną ilością aktywów

Użytkownicy Binance mogą również podlegać innym opłatom. Aby szybko przyjrzeć się różnym opłatom związanym z różnymi rodzajami wypłat i płatności, możesz zapoznać się z poniższą tabelą.

Typ płatnościOpłaty
Portfel Nie dotyczy
Karty debetowe 4,5%
Przelew Bezpłatny
Konwersja kryptowalut Nie dotyczy
Transakcje 0,00% do 0,1%
Kup/sprzedaj krypto0,50%

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa Binance obejmują uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) za pośrednictwem aplikacji Google Authenticator lub usługi krótkich wiadomości (SMS), białą listę adresów, zarządzanie urządzeniami oraz możliwość ograniczania dostępu do urządzenia. Platforma Binance zapewnia również ubezpieczenie FDIC dla wszystkich sald w dolarach amerykańskich. 

Chociaż te funkcje mogą pomóc w utrzymaniu względnie bezpiecznych kont użytkowników, reputacja Binance pozostaje powodem do niepokoju. Ogólnie ich oferta w zakresie bezpieczeństwa jest w przybliżeniu przeciętna w branży.

Otwarcie konta Binance

Aby otworzyć konto Binance, wykonaj poniższe czynności:

 • Krok 1: Odwiedź stronę Binance
 • Krok 2: Kliknij przycisk „Rozpocznij” w prawym górnym rogu i wprowadź wymagane informacje. Proces rejestracji może potrwać kilka minut, ponieważ Binance zweryfikuje informacje o Twoim koncie.
 • Krok 3: Włącz 2FA
 • Krok 4: Połącz metodę płatności
 • Krok 5: Wpłać środki i zacznij handlować 

Obsługa klienta

Binance oferuje trzy podstawowe opcje obsługi klienta: przesłanie zgłoszenia, zadawanie podstawowych pytań za pośrednictwem czatu i kontakt za pośrednictwem Twittera. 

 • Aby przesłać zgłoszenie i otrzymać pomoc e-mailową, użytkownicy mogą wypełnić formularz na stronie Binance.
 • Binance ma konto na Twitterze ( @BinanceHelpDesk ) w celu wsparcia i zachęca użytkowników do wysyłania swoich problemów do firmy na Twitterze.
 • W prawym dolnym rogu ekranu wsparcia znajduje się również okno czatu, do którego można uzyskać dostęp na stronie Binance.

Satysfakcja konsumenta

Binance otrzymuje średnio tylko 2 z 5 gwiazdek w ponad 2000 recenzji Trustpilot. Kilka skarg dotyczy złej obsługi klienta i trudności z wypłatą środków. Jednak nawet przy trudnościach, z jakimi borykają się niektórzy użytkownicy, niektóre opinie są pozytywne. Wielu użytkowników Binance wspomina o korzystnym, stosunkowo płynnym doświadczeniu z platformą. 

Zarządzanie kontem Binance

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swojego pulpitu nawigacyjnego Binance za pośrednictwem przeglądarki na komputerze lub aplikacji komputerowej do pobrania. Oferuje również aplikacje mobilne na iOS i Androida, które można pobrać w sklepach Apple i Google Play.

Pulpit nawigacyjny Binance umożliwia przeglądanie wykresów, trendów marketingowych, portfela oraz bieżących i przeszłych transakcji. Aby zarządzać rodzajami płatności, po prostu przejdź do strony konta i dodaj karty kredytowe/debetowe oraz konta bankowe, którymi chcesz handlować. Dokonywanie wpłat i wypłat jest proste i można to zrobić, przechodząc do „Portfela Spot”, wybierając zasób, który chcesz kupić lub wypłacić, i postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak Binance porównuje się do innych firm kryptowalutowych

Ogólnie rzecz biorąc, Binance oferuje szeroką gamę obsługiwanych aktywów i opcji handlowych dla globalnych traderów, a jego stawki są również jednymi z najniższych w branży. Chociaż platforma ma pewne pozytywy, problemy z jej zgodnością są powodem do niepokoju.

Jeśli Binance nie wydaje się właściwą opcją, możesz rozważyć Coinbase Pro, który jest jednym z jego głównych konkurentów.

Binance kontra Coinbase Pro

Binance i Coinbase Pro to dwie największe giełdy na świecie. Oferują również aktywnym traderom wszechstronność w opcjach handlowych i aktywach. Oto porównanie obu platform.

 • Binance International obsługuje więcej kryptowalut niż Coinbase Pro
 • Opłaty za transakcje spot Binance są niższe niż opłaty maker-taker na Coinbase Pro
 • Binance oferuje program nagród za trzymanie BUSD na swojej platformie, podczas gdy Coinbase Pro oferuje nagrody za obstawianie Twoich zasobów cyfrowych na swojej platformie
 • Użytkownicy Coinbase Pro mają dostęp do natywnego portfela cyfrowego, podczas gdy użytkownicy Binance nie
 • Coinbase jest ogólnie uważany za jedną z najbardziej stabilnych i bezpiecznych giełd kryptowalut, podczas gdy Binance napotkał różne problemy z bezpieczeństwem i zgodnością

Zarówno Binance, jak i Coinbase Pro oferują wyrafinowane doświadczenie handlowe. Podczas gdy Binance ma ogólnie niższe opłaty i bardziej globalne opcje handlowe, platforma Binance jest bardziej ograniczona w niektórych krajach np. USA czy Singapurze z mniejszą liczbą opcji niż Coinbase Pro, co może sprawić, że Coinbase Pro będzie lepszym wyborem dla inwestorów w konkretnych jursydykcjach. Tymczasem w przypadku obywateli Polski można uważać, że jest odwrotnie. 

Recenzja Binance: Podsumowanie

Chociaż Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie, toczące się dochodzenia i długa lista krajów zakazujących lub ograniczających jej usługi są powodem do niepokoju. Jego platforma może być również zbyt skomplikowana dla nowych inwestorów kryptowalut. 

Jednakże, jeśli jesteś doświadczonym globalnym traderem, który chce odkrywać różne tokeny i opcje handlowe, Binance może mieć funkcje oraz szeroki wachlarz kryptowalut, których szukasz.

Binance: Często Zadawane Pytania

Najlepsze Giełdy Kryptowalut na 2022 r.

Przeszukaliśmy wiodące oferty brokerów oraz opinie użytkowników, aby wyłonić najlepsze giełdy kryptowalut.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dowiedz się więcej o kryptowalutach i świecie DeFi

Dołącz do 13,000+ osób i otrzymuj najnowsze informację dotyczące kryptowalut, web3 oraz defi, prosto na maila, zupełnie za darmo!

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na naszą Politykę Prywatności. Możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź najlepsze giełdy kryptowalut.

Wybierz giełdę krytowalut odpowiadającą Twoim potrzebom oraz wielkości dysponowanych środków.